Meny
Välkommen COOKIES OCH PERSONUPPGIFTER

Denna webbplats innehåller information om alkoholhaltiga drycker och riktas sig till dig som fyllt 25år. Om du går vidare intygar du att du är över 25 år.

Cocktailguiden.com använder cookies och behandlar personuppgifter för att leverera tjänster till dig, vidareutveckla våra tjänster, tipsa dig om relevanta viner och ge dig relevant marknadsföring hos oss eller via Facebook och Google.

MINA VAL
Fortsätt
ACCEPTERA
Hem / Nyhet! Välkommen Tr3 Apor Hallonsorbet Daiquiri

5 Juni 2025

Pressrelease

Nyhet! Välkommen Tr3 Apor Hallonsorbet Daiquiri

En busigt bärig drink med frisk smak av hallon!

Nyhet! Välkommen Tr3 Apor Hallonsorbet Daiquiri

När Tr3 Apor ska göra något, gör vi det på vårt eget sätt. En busigt bärig drink med smak av frisk hallonsorbet – det är en daiquiri à la aporna det!

Efter succén med Tr3 Apor Päronglass Daiquiri är vi glada att presentera en ny smak på daiquiri från Tr3 Apor – Hallonsorbet! Denna busigt bäriga drink med en frisk smak av hallonsorbet är det senaste tillskottet till ap-familjen.

Tr3 Apor Hallonsorbet Daiquiri är en färdigblandad drink med smak av friska hallon och en touch av lime. Som ni hör är den full av smak och redo att serveras.

"Tr3 Apor Hallonsorbet Daiquiri är enkel att servera och perfekt blandad varje gång, vilket gör den idealisk för festliga tillfällen när man vill njuta av festen istället för att blanda komplicerade drinkar. Vem gillar inte en hallon-daiquiri?", säger Maria Wästlund, marknadschef på Enjoy Wine & Spirits.

Tidigare pressreleaser

Bowmore introducerar ny design och exklusiva boutique-whiskys
Pressrelease

Bowmore introducerar ny design och exklusiva boutique-whiskys

En förfinad stil och nya uttryck som hyllar destilleriets rika smakpalett.

Nu lanseras Isolabella Limoncello i Sverige – ett stycke Sicilien på flaska
Pressrelease

Nu lanseras Isolabella Limoncello i Sverige – ett stycke Sicilien på flaska

Med sin intensiva citrusarom och fylliga smak är Isolabella en hyllning till det bästa Sicilien har att erbjuda. Den nya likören är tillverkad av noggrant utvalda Zagara Bianca-citroner, med 100 procent naturliga råvaror. Den passar lika bra väl kyld i en digestif, som i en bubblig spritz. Här är tre enkla och uppfriskande drinkar som gör succé i sommarvärmen.

När Metal möter Bourbon – HammerFall lanserar Renegade Kentucky Bourbon i begränsad upplaga
Pressrelease

När Metal möter Bourbon – HammerFall lanserar Renegade Kentucky Bourbon i begränsad upplaga

HammerFall är tillbaka med ett nytt gyllene eldvatten. Efter två lyckade lanseringar för ett decennium sedan, släpps nu HammerFall Renegade Kentucky Bourbon Whiskey – en kraftfull bourbon med attityd, framtagen i samarbete med Live Brands Factory.

Efter succéerna - Fjäre släpper single malt whisky med portvinskaraktär
Pressrelease

Efter succéerna - Fjäre släpper single malt whisky med portvinskaraktär

Efter två slutsålda lanseringar i rekordfart är det åter dags för whiskyälskare att spetsa öronen – den 16 juni släpper Fieruaas Distillery sin tredje upplaga av Fjäre Single Malt Whisky, denna gång med en unik finish på Lagrima portvinsfat. Endast 382 flaskor lanseras via Systembolagets beställningssortiment den 16 juni 2025.